- Podcast
- |
- Artificial intelligence
Visie en beleid voor AI op jouw school
Onder bezielende leiding van Jeroen van Grunsven en Robert Doggers duikt Schoolleiders VO in de wereld van AI en onderwijs. In de derde aflevering ging Michel Cents van Kennisnet in gesprek met Gert Jan Kloos, rector van het John Dewey College en Ewald van Vliet Voorzitter College van Bestuur Stichting Lucas Onderwijs en lid van de Stuurgroep Nationaal OnderwijsLab Artificiële Intelligentie (NOLAI) over het belang van visie en beleid rond AI in het voortgezet onderwijs.
Inhoud van deze aflevering
Wat kun je verwachten in deze aflevering?
- Een toelichting op de Handreiking AI van Kennisnet en de quick fixes die je in gang moet zetten voordat je visie en beleid ontwikkelt.
- Ewald licht toe hoe hij de verantwoordelijkheden van de schoolbestuurder zit in de context van AI-uitdagingen.
- Wat belangrijk is bij de ontwikkeling van jouw visie op AI.
- Gert Jan legt uit waarom op hun school een visie en beleid zo gewenst is.
- Wat belangrijk is bij het ontwikkelen van AI-beleid voor jouw school.
Podcast reeks: Schoolleiders in het AI-tijdperk
AI is here to stay, wat we er ook van vinden. Ook in het onderwijs heeft deze disruptieve technologie allang haar intrede gedaan en biedt het onderwijs kansen, maar zorgt ook voor grote uitdagingen. Om schoolleiders hiermee op weg te helpen, maakten de Schoolleiders VO de vijfdelige podcastserie Schoolleiderschap in het AI-tijdperk. Michel Cents van Kennisnet sprak over AI-beleid in aflevering 3.